ТРАВНИК
 А   Б   В   Г   Д   Е   Ж   З   І    Ї 
 К   Л   М   Н   О   П   Р   С   Т   У 
 Ф   Х   Ц   Ч   Ш   Щ   Ю   Я 

Агава американська

Агава американська АГАВА АМЕРИКАНСЬКА,
американське алое,
агава американская рос.

Agave americana
багаторічна трав'яниста рослина родини агавових. Стебло укорочене, біля основи має розетку видовжених м'ясистих листків з шипуватим краєм. Квітки двостатеві, зеленувато-жовті, на високому квітконосі, в багатоквітковій волоті. Плід — коробочка. Цвіте на 15—30 році життя, після чого вся надземна частина відмирає, а з кореневища утворюються нові пагони.

Поширення. Батьківщина — Південна Америка. В СНГ вирощують як кімнатну та оранжерейну декоративну рослину, а на Кримському та Кавказькому узбережжях Чорного моря — у відкритому грунті.

Сировина. Використовують листя, сік і порошок з висушеного листя.
Рослина неофіційна.

Хімічний склад. Листки містять стероїдні сапоніни. Серцевина нижньої частини квітконоса багата на цукри.

Агава американська Фармакологічні властивості і використання. За фармакологічною дією Агава американська схожа на алое деревовидне, її використовують як знезаражуючий, протизапальний, болетамуючий, жарознижувальний та відхаркувальний засіб.

Цілі листки, попередньо очищені від шкірки, прикладають до ран і наривів, використовують при ішіасі, ревматизмі та інших захворюваннях суглобів.

Свіжий сік, настій або порошок рекомендують при захворюваннях легень, шлунково-кишкового тракту (гастрити, коліти), при захворюваннях печінки, жовтяниці.

Лікарські форми і застосування. Свіжий сік п'ють по 20 крапель на столову ложку води тричі на день до їди.

Настій подрібненого свіжого листя (50 г на 1 склянку води кімнатної температури, настоюють 6 годин, проціджують) приймають по 1 столовій ложці тричі на день до їди.

Порошок з листя вживають по 0,2—0,5 г тричі на день до іди.

При шлункових хворобах (особливо при диспепсії) суміш 1—5 чайних ложок соку агави і 1 столової ложки відвару полину гіркого розводять у 0,5 л кип'яченої води і п'ють по 1 столовій ложці тричі на день.

Лікарські рослини: Енциклопедичний довідник – академік А. М. Гродзінський.


специально для dna.com.ua