ТРАВНИК
 А   Б   В   Г   Д   Е   Ж   З   І    Ї 
 К   Л   М   Н   О   П   Р   С   Т   У 
 Ф   Х   Ц   Ч   Ш   Щ   Ю   Я 

Анемона лісова

Анемона лісова АНЕМОНА ЛІСОВА
ветреница лесная рос.

Anemone sylvestris
багаторічна кореневищна трав'яниста рослина родини жовтецевих. Стебло прямостояче, у верхній частині майже біле повстисте, 15—30 см заввишки. Листки довгі черешкові, прикореневі, 5 роздільні, густо опушені. Квітки великі (30—70 мм у діаметрі), одиничні, здебільшого з 5 пелюсток, білі. Плід — сім'янка. Цвіте у травні — червні.

Поширення. Росте в широколистяних і мішаних лісах, на лісових луках, узліссях, по чагарниках, на схилах у лісостепових і північних степових районах України.

Сировина. Використовують надземну частину.
Рослина неофіційна.

Хімічний склад. У надземній частині рослини виявлено сапоніни, протоанемонін, аскорбінову кислоту, флавоноїди, органічні кислоти, сліди алкалоїдів. Сапоніни і протоанемонін є й у коренях.

Фармакологічні властивості і використання. Препарати Анемони лісової виявляють антисептичні, протизапальні, болетамуючі, потогінні та сечогінні властивості.

В народній медицині відвар трави вживали при погіршанні зору і слуху, при головному й зубному болях, коклюші, хворобах горла, простудних захворюваннях, пропасниці, при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, затримці менструацій, гонореї, білях, імпотенції, паралічі тощо.

ЗОВНІШНЬО траву Анемони лісової використовують при сверблячці, захворюваннях шкіри й сифілісі та при ревматизмі. Квітки прикладають до наривів для прискорення їхнього визрівання.

Рослина отруйна! Використання потребує обережності.


Лікарські рослини: Енциклопедичний довідник – академік А. М. Гродзінський.


специально для dna.com.ua