ТРАВНИК
 А   Б   В   Г   Д   Е   Ж   З   І    Ї 
 К   Л   М   Н   О   П   Р   С   Т   У 
 Ф   Х   Ц   Ч   Ш   Щ   Ю   Я 

Астрагал солодко-листяний

Астрагал солодко-листяний АСТРАГАЛ СОЛОДКО-ЛИСТЯНИЙ
астрагал сладколистный

Astragalus glycyphyllos —
багаторічна трав'яниста гола або негусто білувато опушена рослина родини бобових. Стебло висхідне, розгалужене, 45—90 см заввишки. Листки чергові, непарні, перисті, з 4—7 пар довгасто еліптичних, зісподу волосистих листочків. Квітки зеленаво-жовті, в коротких густих китицях. Плід — біб. Цвіте у червні — серпні.

Поширення. Трапляється по всій території України у мішаних лісах, на узліссях, полях, по чагарниках.

Заготівля і зберігання. Використовують траву (Herba Astragali glycyphyllij, зібрану під час утворення плодів. Зрізають на висоті 5—7 см від поверхні грунту. Сушать траву під наметом або в добре провітрюваних приміщеннях, час від часу перевертаючи. Сухої сировини виходить 25 %.
Рослина неофіційна.

Хімічний склад. Астрагал солодко-листяний містить гліциризин, аспарагін, гіркі й дубильні речовини, сліди алкалоїдів, сапоніни, флавоноїди тощо.

Фармакологічні властивості і використання. За фармакологічними властивостями Астрагал солодко-листяний майже не відрізняється від астрагалу шерстисто-квіткового.
Закордоном в науковій медицині Астрагал солодко-листяний використовується як сечогінний засіб.

У народній вітчизняній і зарубіжній медицині Астрагал солодко-листяний рекомендується при катарах верхніх дихальних шляхів, при шлунково-кишкових розладах, кривавому проносі, захворюваннях нирок та сечових шляхів, при каменях нирок, нашкірних висипах, сифілісі, ішіасі, білях, болісних і нерегулярних менструаціях, при опущенні матки, для прискорення пологів і виділення посліду, підвищення секреції молока у матерів-годувальниць.

Лікарські форми і застосування. Відвар трави (20 г на 200 мл окропу) по 2—3 столові ложки 3 рази на день.


Лікарські рослини: Енциклопедичний довідник – академік А. М. Гродзінський.


специально для dna.com.ua