ТРАВНИК
 А   Б   В   Г   Д   Е   Ж   З   І    Ї 
 К   Л   М   Н   О   П   Р   С   Т   У 
 Ф   Х   Ц   Ч   Ш   Щ   Ю   Я 

Вербозілля лучне

Вербозілля лучне ВЕРБОЗІЛЛЯ ЛУЧНЕ
вербейник монеточный

Lysimachia nummularia —
багаторічна трав'яниста рослина родини первоцвітих. Стебло повзуче, у в; злах місцями укорінюється, 30—50 см завдовжки. Листки супротивні, короткочерешкові, округло-овальні, цілокраї. Квітки двостатеві, правильні, одиничні, у пазухах листків. Віночок п'ятироздільний, жовтий, з темними крапками і рисочками. Плід — коробочка. Цвіте у червні — серпні.

Поширення. Росте по всій території України на луках, у мішаних і листяних лісах, на галявинах, по берегах річок, у чагарниках.

Заготівля і зберігання. Використовують траву, зібрану під час цвітіння рослини. Сушать, розстеливши тонким шаром на відкритому повітрі у затінку або на горищі. Зберігають у паперових мішках.
Рослина неофіційна.

Хімічний склад. Вербозілля лучне містить дубильні речовини, сапоніни, аскорбінову кислоту (в листках — до 1150 мг %; у квітках — до 880 мг %).

Фармакологічні властивості і використання. Настій трави Вербозілля лучного має бактерицидні, протистоцидні, в'яжучі й протизапальні властивості.

Галенові препарати Вербозілля лучного застосовують як в'яжучий засіб при проносах, гастриті, різних кровотечах, жовтяниці, судомі, загальній слабості та цинзі і як засіб, що прискорює загоювання ран.

Лікарські форми і застосування.
ВНУТРІШНЬО — настій трави Вербозілля лучного (1 столова ложка на 1 склянку окропу,
настоюють 2—3 години) приймають по 2 столові ложки 3—4 рази на день.

ЗОВНІШНЬО — настій трави застосовують для полоскань при молочниці і стоматиті;
- припарки накладають до забитих місць і пухлин, застосовують при артритах і венеричних захворюваннях.


Лікарські рослини: Енциклопедичний довідник – академік А. М. Гродзінський.


специально для dna.com.ua