ТРАВНИК
 А   Б   В   Г   Д   Е   Ж   З   І    Ї 
 К   Л   М   Н   О   П   Р   С   Т   У 
 Ф   Х   Ц   Ч   Ш   Щ   Ю   Я 

Жовтець багатоквітковий

Жовтець багатоквітковий
ЖОВТЕЦЬ БАГАТОКВІТКОВИЙ
лютик многоцветковый

Ranunculus polyanthemus —
багаторічна трав'яниста рідкоопушена рослина родини жовтецевих. Стебло прямостояче, розгалужене, 25—80 см заввишки. Листки округло-серцевидні, глибокопальчасторозсічені, з сегментами, глибоко розсіченими на лінійно-ланцетні або ланцетні, у верхній частині зубчасті частки; прикореневі — на довгих черешках, верхні стеблові — сидячі. Квітки двостатеві, одиничні, на кінцях галузок, з широко оберненими яйцевидними, на верхівці — зубчастими жовтими пелюстками. Плід — сім'янка. Цвіте у червні — серпні.

Поширення. Жовтець багатоквітковий росте на луках, трав'янистих схилах, узліссях та в чагарниках по всій території України.

Сировина. Для виготовлення ліків використовують траву, зібрану під час цвітіння рослини.
Рослина неофіційна.

Хімічний склад. Трава містить органічні кислоти, алкалоїди, кумарини (умбеліферон і скополетин), флавоноїди, отруйну летку речовину протоанемонін, аскорбінову кислоту (170 мг%) і каротин (12 мг%); плоди - жирну олію (14,1%).Жовтець багатоквітковий Фармакологічні властивості і використання. Рослина має антимікробні властивості.

В народній медицині водний настій свіжої трави використовують всередину як тонізуючий, болетамувальний і послаблюючий засіб, при жовтяниці й грижі.

ЗОВНІШНЬО свіжу траву використовують при невралгічних болях, ревматизмі й подагрі, для лікування ран і фурункулів.


Лікарські рослини: Енциклопедичний довідник – академік А. М. Гродзінський.


специально для dna.com.ua