ТРАВНИК
 А   Б   В   Г   Д   Е   Ж   З   І    Ї 
 К   Л   М   Н   О   П   Р   С   Т   У 
 Ф   Х   Ц   Ч   Ш   Щ   Ю   Я 

Камфоросма монпелійська

Камфоросма монпелійська КАМФОРОСМА МОНПЕЛЇЙСЬКА
камфоросма монпелийская

Camphorosma monspeliaca —
напівкущова, з камфорним запахом рослина родини лободових, заввишки 10—50 см. Утворює густу дернинку, з якої виходять однорічні білуваті або білоповстисті квітконосні пагони, розгалужені тільки в суцвітті. Листки чергові, нитковидно-шиловидні, кілюваті, волосисті, згодом майже голі. Квітки дрібні, двостатеві, одиничні, в пазухах приквіткових листків, утворюють густе колосовидне суцвіття. Оцвітина проста, овальна, чотирилиста, 3—3,5 мм завдовжки, густоволосиста; два бокові її зубці зелені, середні зубці — плівчасті. Плід — нерозкривний, з плівчастим оплоднем; насінина вертикальна, видовженоовальна, з розсіяними залозками. Цвіте у липні — вересні.

Поширення. Камфоросма монпелійська росте в Донецькому Лісостепу і в Степу, Криму, особливо на Південному узбережжі; трапляється у південних степах на солонцях, особливо на піскових та щебенистих схилах.

Сировина. Для виготовлення ліків використовують траву, яку збирають під час цвітіння рослини. Сушать у затінку на вільному повітрі або в приміщенні з доброю вентиляцією.
Рослина неофіційна.

Хімічний склад. Надземна частина рослини містить 0,2% ефірної олії з запахом гіркого мигдалю.

Камфоросма монпелійська Фармакологічні властивості і використання. Камфоросма монпелійська має збуджуючі, потогінні та діуретичні властивості.

У народній медицині настій трави камфоросми приймають усередину при нервових захворюваннях, коклюші, хронічному нежиті, простудних захворюваннях та водянці, при відсутності менструацій; місцево — для гоєння ран.

Припарки з трави застосовують як засіб, що сприяє розсмоктуванню пухлин.

Лікарські форми і застосування.
ВНУТРІШНЬО — настій трави (1 столова ложка сировини на 200 мл окропу, настоюють 1—2 години, проціджують) приймають по 1 столовій ложці 3—4 рази на день.


Лікарські рослини: Енциклопедичний довідник – академік А. М. Гродзінський.


специально для dna.com.ua