ТРАВНИК
 А   Б   В   Г   Д   Е   Ж   З   І    Ї 
 К   Л   М   Н   О   П   Р   С   Т   У 
 Ф   Х   Ц   Ч   Ш   Щ   Ю   Я 

Кендир конопляний

Кендир конопляний КЕНДИР КОНОПЛЯНИЙ
кендырь коноплевый
 
Trachomitum cannabinum — багаторічна трав'яниста кореневищна рослина родини барвінкових. Стебла прямі, зелені або вишнево-червоні, 60—100 см заввишки. Листки супротивні, зрідка чергові, короткі черешкові, від ланцетних до видовжених яйцевидних, цілокраї. Квітки білі або рожеві, в волотевидному суцвітті. Плід — листянка. Цвіте у червні — серпні.
 
Поширення. Кендир конопляний походить з Північної Америки. В країнах СНГ культивується в Московській області.
 
Сировина. Використовують кореневища з корінням. Заготовляють восени. Рослина неофіційна.
 
Хімічний склад. У коренях Кендиру конопляного містяться серцеві глікозиди (цимарин, апоканозид, циноканозид, К-строфантин-Б, жирні кислоти (пальмітинова, стеаринова, лінолева, олеїнова), тритерпенові сполуки, танін, каучук та сліди алкалоїдів.

Фармакологічні властивості і використання. В народній медицині коріння Кендиру конопляного у вигляді відвару здавна використовуються як сечогінний зaсi6 при захворюваннях нирок, серцевих хворобах та водянці. В науковій медицині Кендир конопляний використовували як кардіотонічний засіб. Фармацевтичною промисловістю виготовлялися препарати цимарин і кендозид. Випуск цих препаратів припинено у зв'язку з наявністю ефективніших засобів з подібною дією.
 
Лікарські рослини: Енциклопедичний довідник – академік А. М. Гродзінський.
специально для dna.com.ua