ТРАВНИК
 А   Б   В   Г   Д   Е   Ж   З   І    Ї 
 К   Л   М   Н   О   П   Р   С   Т   У 
 Ф   Х   Ц   Ч   Ш   Щ   Ю   Я 

Лілія біла

Лілія біла
ЛІЛІЯ БІЛА
лилия белая

Lilium candidum —
багаторічна цибулинна рослина родини лілійних. Стебло прямостояче, просте, облистневе, 60-120 см заввишки. Листки чергові, обернено ланцетні, хвилясті; верхні - ланцетні, гострі. Квітки правильні, двостатеві, великі, білі, запашні, догори або косо догори спрямовані, зібрані в коротку китицю. Плід — коробочка. Цвіте у червні — липні.

Поширення. Лілія біла походить із Середземномор'я. Розводять її в садах і квітниках як декоративну рослину.

Сировина. З лікувальною метою використовують цибулини, листя та квітки.
Рослина неофіційна.

Хімічний склад ще не вивчено.

Фармакологічні властивості та використання. В народній медицині рослину використовують як сечогінний і знеболюючий засіб.

Спиртову настойку цибулин Лілії білої вживають при водянці, а також як відхаркувальне при захворюваннях дихальних шляхів, що супроводяться застоєм великої кількості харкотиння.

Спиртову настойку квіток Лілії білої вживають як тонізуючий засіб, нею натираються при ревматизмі й радикуліті та змащують рани.

Зовнішньо подрібнені цибулини Лілії білої прикладають до місць, де йде запальний процес, для зняття запального набряку, а відварені в молоці квітки прикладають до наривів.

Олію білої лілії використовують для натирання при болях і судомах, лікування опіків і ран.

Воду, перегнану з квітками лілії, використовують з косметичною метою для відбілювання обличчя.

Щоб видалити ластовиння, використовують мазь, для приготування якої беруть відвар квіток, мед і гірчичне борошно (порівну).

Лікарські форма і застосування.
ЗОВНІШНЬО — мазь для лікування ран і опіків: 5 столових ложок квіток лілії білої заливають соняшниковою або іншою рослинною олією так, щоб вони були повністю вкриті рідиною, настоюють 10 днів;

- мазь для натирань при болях і судомах: 6 столових ложок подрібненого листя, квіток і цибулин (взятих порівну) заливають двома третинами склянки соняшникової олії й настоюють 3 тижні на сонці.


Лікарські рослини: Енциклопедичний довідник – академік А. М. Гродзінський.


специально для dna.com.ua