ТРАВНИК
 А   Б   В   Г   Д   Е   Ж   З   І    Ї 
 К   Л   М   Н   О   П   Р   С   Т   У 
 Ф   Х   Ц   Ч   Ш   Щ   Ю   Я 

Магнолія велико квіткова

Магнолія велико квіткова МАГНОЛІЯ ВЕЛИКО КВІТКОВА
магнолия крупноцветковая

Magnolia grandiflora —
вічнозелене, до 30 м заввишки дерево родини магнолієвих. Листки черешкові, чергові, шкірясті, еліптичні або обернено-яйцевидні, з цілими краями, зверху голі, блискучі, зісподу — короткі іржаво опушені. Квітки двостатеві, великі (до 20 см у діаметрі), запашні, одиничні, верхівкові; пелюсткоподібні листочки оцвітини кремово-білі, розміщені колами. Плід — шишкоподібна багатолистянка; насінини великі, червоні, звисають із плодиків на нитках. Цвіте з травня до вересня.

Поширення. Магнолія велико квіткова походить з Північної Америки. В Південному Криму вирощують у парках як декоративну рослину.

Сировина. Для виготовлення ліків використовують листя (Folia Magnoliae grandiflorae), яке заготовляють протягом усього періоду цвітіння рослини і сушать у затінку на відкритому повітрі. Штучне сушіння проводять при температурі до 60°С.
Аптеки сировину не відпускають.

Хімічний склад. У листі магнолії велико квіткової є алкалоїди (до 0,14%), рутин і інші флавонові глікозити (0,24%), ефірна олія (до 0,6%), до складу якої входять ефіри, спирти, феноли, цинеол, цитраль і суміш сесквітерпенів.

Фармакологічні властивості та використання. Галенові препарати магнолії велико квіткової мають виражені гіпотензивні властивості, пов'язані з наявністю в рослині алкалоїдів та ефірної олії. Зниження артеріального тиску супроводиться сповільненням ритму серця, зменшенням болів у ділянці серця, покращенням загального самопочуття хворих.

Препарати ефективні при лікуванні гіпертонічної хвороби в початковій стадії.

Внутрішнє застосування магнолії потребує обережності (рослина отруйна).

Як зовнішній засіб настій листя магнолії використовують у народній медицині для миття голови при випаданні волосся.

Лікарські форми та застосування.
ВНУТРІШНЬО — екстракт із листя (готують на спирті у співвідношенні 1:1, настоюють 7 днів, проціджують) приймають по 20-30 крапель тричі на день протягом 3-4 тижнів (повторний курс лікування проводять через 1-2 місяці).

ЗОВНІШНЬО — настій листя (3 столові ложки сировини на 1 л окропу, настоюють 1 добу в закритій посудині, проціджують) застосовують для миття голови 1 раз на тиждень.


Лікарські рослини: Енциклопедичний довідник – академік А. М. Гродзінський.


специально для dna.com.ua