ТРАВНИК
 А   Б   В   Г   Д   Е   Ж   З   І    Ї 
 К   Л   М   Н   О   П   Р   С   Т   У 
 Ф   Х   Ц   Ч   Ш   Щ   Ю   Я 

Неотіанта каптурувата

Неотіанта каптуруватаНЕОТІАНТА КАПТУРУВАТА
неоттианта клобучковая (капюшенная)

Neottianthe cucullata —
багаторічна трав'яниста рослина родини зозулинцевих (орхідних). Бульби ниркоподібні, знизу виїмчасті, вкриті короткими сосочками. Стебло просте, тонке, гранчасте, 10-30 см заввишки. Листків 3-4; з них 2 зближені, загострені, з кількома поздовжніми жилками, сполученими поперечними жилками; верхні — 1-2 листки невеликі, лінійно-ланцетні, гострі. Квітки двостатеві, неправильні, шести роздільні, рожево-лілові, без запаху, зібрані в щільний однобічний, 6-20 (24) квітковий колос. Усі листочки оцвітини однакової довжини, зібрані шоломом; зовнішні — видовжено ланцетні, загострені, 6-8 мм завдовжки; внутрішні — лінійні, вужчі за зовнішні. Губа 7—9 мм завдовжки, зверху рясно вкрита дрібними сосочками, глибоко трилопатева, з лінійними боковими та довшою та ширшою середньою лопатою. Шпорка спрямована донизу, зігнута вперед, від ширшої основи поступово до кінця звужена і на кінці іноді кулеподібно розширена, коротша за губу і зав'язь. Плід — коробочка. Цвіте у липні — серпні.

Поширення. Неотіанта каптурувата — рідкісна, зникаюча рослина. Трапляється на Розточчі-Опіллі, на Поліссі, дуже рідко — в Правобережному Лісостепу. Росте переважно в соснових і мішаних лісах. Занесена до Червоної книги України.  

Заготівля і зберігання, хімічний склад, фармакологічні властивості і використання, лікарські форми і застосування — усе так, як у статті Любка дволиста.


 

 

 

 

Неотіанта каптурувата


 

Неотіанта каптурувата

 

 
 
Лікарські рослини: Енциклопедичний довідник – академік А. М. Гродзінський.


специально для dna.com.ua