ТРАВНИК
 А   Б   В   Г   Д   Е   Ж   З   І    Ї 
 К   Л   М   Н   О   П   Р   С   Т   У 
 Ф   Х   Ц   Ч   Ш   Щ   Ю   Я 

Пальчатокорінник плямистий

Пальчатокорінник плямистий ПАЛЬЧАТОКОРІННИК ПЛЯМИСТИЙ,
зозулинець плямистий;
пальчатокоренник пятнистый

Dactylorhiza maculata, синонім — Orchis maculata —
багаторічна трав'яниста рослина родини зозулинцевих (орхідних). Бульби стиснуті, дво-чотири лопатеві. Стебло виповнене або з вузькою порожниною, просте, 20-65 см заввишки. Листки зверху темно-зелені, з бурими плямами, зісподу — сизуваті; нижні довгасті, тупі; середні — видовжено ланцетні, гострі; верхні — зменшені, лінійно-ланцетні, загострені, схожі на приквітки. Квітки двостатеві, неправильні, шести роздільні, зібрані в циліндричний, густий, багатоквітковий колос, листочки оцвітини ясно-лілові, видовжено яйцевидні, тупі. Губа — з фіолетовим малюнком з плямочок, трилопатева, з меншою середньою лопаттю. Плід — коробочка. Цвіте у червні — липні.

Пальчатокорінник плямистий Поширення. Пальчатокорінник плямистий рідкісна рослина. Дуже рідко трапляється на Закарпатті, в Карпатах, на Розточчі-Опіллі на болотах, вологих галявинах, по чагарниках, у заболочених мохових лісах. Занесена до Червоної книги України.

Заготівля і зберігання, хімічний склад, фармакологічні властивості і використання, лікарські форми і застосування — усе так, як у статті Любка дволиста.


Лікарські рослини: Енциклопедичний довідник – академік А. М. Гродзінський.


специально для dna.com.ua