ТРАВНИК
 А   Б   В   Г   Д   Е   Ж   З   І    Ї 
 К   Л   М   Н   О   П   Р   С   Т   У 
 Ф   Х   Ц   Ч   Ш   Щ   Ю   Я 

Плаун заплавний

ПЛАУН ЗАПЛАВНИЙ,
п'ядич заплавний;
плаун заливаемый

Lycopodiella inundata, синонім — Lycopodium inundaturn —
багаторічна вічнозелена трав'яниста заввишки 5-10 см рослина родини плаунових. Стебло повзуче, просте, рідше — вильчасто розгалужене, міцно прикріплене корінням до землі, завдовжки до 10, рідше до 15 см, густо вкрите м'якими лінійно шилоподібними з цілими краями, по краю вузько перетинчастими листками, розміщеними спірально або в 4-8 рядів; плідні гілки короткі, прості, несуть довгі стробіли (спороносні колоски) без ніжок; спорангіальні листки майже не відрізняються від безплідних і тільки трохи частіші й довші, ніж останні. Спороносить у липні — вересні.

Поширення. Плаун заплавний росте на Поліссі, в північній частині Лісостепу, по річках заходить у Степ, де росте на вологих місцях, коло боліт.

Заготівля та зберігання. Для медичних потреб використовують спори плауна заплавного. Правила заготівлі і зберігання спор див. у статті Плаун булавоподібний.

Хімічний склад. Спори плауна заплавного мають близький до спор плауна булавоподібного хімічний склад, але відрізняються трохи іншим вмістом і співвідношенням компонентів, що його складають.

Фармакологічні властивості і використання, лікарські форми і застосування — усе так, як у статті Плаун булавоподібний.


Лікарські рослини: Енциклопедичний довідник – академік А. М. Гродзінський.


специально для dna.com.ua