ТРАВНИК
 А   Б   В   Г   Д   Е   Ж   З   І    Ї 
 К   Л   М   Н   О   П   Р   С   Т   У 
 Ф   Х   Ц   Ч   Ш   Щ   Ю   Я 

Собача кропива п'ятилопатева

СОБАЧА КРОПИВА П'ЯТИЛОПАТЕВА
собача кропива волосиста;
пустырник пятилопастный

Leonurus quinquelobatus, синонім — L. villosus —
багаторічна трав'яниста рослина родини губоцвітих. Стебло прямостояче, 25-100 см заввишки, розгалужене, чотиригранне, як і вся рослина опушене відстовбурченими волосками. Листки навхрест супротивні, черешкові; зверху яскраво-зелені, зісподу — білувато-повстисті; нижні — округлі або яйцеподібні, майже до середини п'яти-семи пальчасто розсічені, з серцеподібною основою, верхні — довгасті, три роздільні або трилопатеві, з клиноподібною основою. Квітки неправильні, сидячі, зібрані густими кільцями в пазухах листків на верхівках пагонів; віночок двогубий, блідо-рожевий. Плід з 4 однонасінних горіхоподібних часточок. Цвіте у червні — вересні.

Поширення. Собача кропива п'ятилопатева росте по всій території України на засмічених місцях, біля доріг, серед чагарників, на узліссях, лісових галявинах і вирубках.

Заготівля та зберігання. Див. статтю Собача кропива звичайна.

Хімічний склад. Собача кропива п'ятилопатева має близький до собачої кропиви звичайної хімічний склад, але відрізняється дещо іншим вмістом і співвідношенням компонентів, що його складають.

Фармакологічні властивості і використання, лікарські форми і застосування — усе так, як у статті Собача кропива звичайна.


Лікарські рослини: Енциклопедичний довідник – академік А. М. Гродзінський.


специально для dna.com.ua