ТРАВНИК
 А   Б   В   Г   Д   Е   Ж   З   І    Ї 
 К   Л   М   Н   О   П   Р   С   Т   У 
 Ф   Х   Ц   Ч   Ш   Щ   Ю   Я 

Тополя біла

ТОПОЛЯ БІЛА
тополь белый

Populus alba —
високе, 15-25 (35) м заввишки, листопадне дводомне дерево родини вербових. Має широку наметоподібну крону і циліндричний стовбур, укритий гладенькою світло-оливковою корою; в нижній частині стовбура, особливо у старих дерев, кора темно-сіра, глибоко тріщинувата. Бруньки білі повстисті. Листки чергові, круглясто-яйцеподібні, 10-12 см завдовжки і 5-10 см завширшки, в основі злегка серцеподібні, кутасті велико зубчасті або виїмчасто 3-5 лопатеві, зверху темні, глянцеві, зісподу — білі повстисті, на круглих черешках, що в 2-4 рази коротші за пластинку. Квітки одностатеві, в пониклих сережках; пиляки пурпурові, на коротких нитках; приймочки двічі роздільні, яскраво-зелені, блідо-жовті або темні. Плід — коробочка. Цвіте у березні — квітні, до появи листя.

Поширення. Тополя біла росте по всій території України в заплавних лісах і гаях у долинах річок, по западинах між пісками. Як декоративну рослину її часто розводять у садах і парках.

Заготівля та зберігання. Див. у статті Тополя чорна.
Рослина неофіційна.

Хімічний склад. Бруньки тополі білої містять фенолглюкозиди (5-9%), дубильні речовини (3,35%) та інші сполуки. У складі фенолглюкозидів є саліцин і популін.

Фармакологічні властивості та використання, лікарські форми і застосування — усе так, як у статті Тополя чорна.


Лікарські рослини: Енциклопедичний довідник – академік А. М. Гродзінський.


специально для dna.com.ua