ТРАВНИК
 А   Б   В   Г   Д   Е   Ж   З   І    Ї 
 К   Л   М   Н   О   П   Р   С   Т   У 
 Ф   Х   Ц   Ч   Ш   Щ   Ю   Я 

Дереза звичайна

Дереза звичайнаДереза звичайна

Дереза звичайна

 
повій звичайний, лиція, дереза берберів, дереза варварська, дереза європейська, дереза китайська, ягоди Годжі, китайські вовчі ягоди, тибетський барбарис, ягоди ніндзя;
дереза обыкновенная
 
Lycium barbarum -
колючий чагарник родини пасльонових, заввишки 1-3 м, з прутоподібними, спочатку прямостоячими, пізніше похиленими гілками. Листя від вузьких еліптичних до довгасто-ланцетних, на коротких черешках, найбільш широкі в середній частині, на верхівці вони загострені, у наземній частині клиноподібно-звужені. Квітки лілово-пурпурні або рідше коричневі, близько 2 см в діаметрі, одинокі або зібрані по 2-5 в пазухах листя, з приємним запахом. Чашка двогуба, верхня губа 2-зубчата, нижня – 3-зубчата. Віночок зросло-пелюстковий, його трубка вузька, воронкоподібна, відгин колесоподібний, 5-лопатевий. Лопаті віночка з темно-фіолетовими лініями. Тичинки сильно виступають з трубки віночка. Стовпчик довгий, ниткоподібний, рильце голівчасте. Плід – довгаста, червона або оранжева, багато сім'яна ягода.
 
Поширення. В Україні найчастіше дерезу звичайну можна зустріти на узліссях, чагарниках, під парканами, на сухих схилах, по краях дороги. Молодими пагонами дерези або повія в Україні кормлять кролів, гусей і т.д. В городі саджати не бажано, бо сильно розростається й засмічує весь город.
 
Місцевий вид дерези звичайної добре переживає посуху та важкі грунти, зарекомендував себе для закріплення ярів. В ландшафтному дизайні можна використовувати як живоплоти та для приваблювання птахів.
 
Та місцева українська дереза нажаль не має тих лікарських властивостей, що мають китайські та тибетські сорти.
 
Тому рекомендуємо перейти до Дереза китайська.
 
 
специально для dna.com.ua