Талісман 2017

Талисман 2016Талісманом Року Вогняного Півня 2017 є чудовий червоний птах Фен-хуан (Фенхуан), китайський Фенікс.
 
Фен-хуан (凤凰 fènghuáng) в китайській міфології - це чудова птиця, яка втілює в собі одночасно два начала життєвої енергії - інь й ян. Чоловіче начало "фен" - це енергія ян, сонячне начало, вогняний птах. Жіноче начало ("хуан") - це енергія інь, що символізує красу, витонченість почуттів, світ і місячне начало.
 
Передбачається, що слово «Фен» пов'язане з фонетично близьким словом "вітер" (можливо навіть спочатку було позначенням божества вітру), а "хуан" - назва особливого гребінця на голові птиці, що є зображенням сонця, яке сходить. Зріст Фен-хуан досягає трьох метрів.
 
Фен-хуан вважається другою надприродною твариною після Дракона. Тому в її образі поєднуються незвичайні елементи міфічних тварин. Спереду Фен-хуан схожа на лебедя, ззаду - на єдинорога. У неї горло як у ластівки, дзьоб як у півня, шия як у змії, хвіст як у риби, лоб як у журавля, чубчик як у оранжевого селезня, гребінь як у дракона і склепінчастий панцир як у черепахи.
 
 

Талисман 2016


 
Пір'я Фен-хуан пофарбоване в п'ять кольорів, що символізує п'ять чеснот. "Його колір радує око, його гребінь висловлює праведність, його язик щирий, його голос виводить мелодію, його вухо насолоджується музикою, його серце дотримується правил, в його грудях - скарби словесності, його шпори наділені міццю проти порушників закону" (витяг з древнього ритуалу). Голос її подібний до музичного інструменту з п'ятьма модуляціями. Вона володіє незвичайним голосом і співає, танцюючи в такт своїй пісні.
 
Фен-хуан є королевою птахів і наділена всіма кращими якостями інших птахів. На голові вона має ієрогліф «де», що означає «чеснота», на спині - «чи», що означає "вихованість", на животі - "синь" - що означає "чесність", на її грудях ієрогліф - "жень", що означає "досконалість", а на її крилах ієрогліф "і", що означає "справедливість".
 
 

Талисман 2016

 
Вважається, що коли Піднебесна побачить Фен-хуан, в країні запанує мир і спокій. Зазвичай Фен-хуан ховається і з'являється тільки в критичні для країни моменти. Два птахи Фен-хуан одночасно ніколи не з'являлись. Поява Фен-хуан вважалось знаком настання великого миру та процвітання в Піднебесній.
 
Як талісман 2017 року Фен-хуан сприяє розвитку людських творчих устремлінь і допомагає реалізовувати мрії.
 
 

Талисман 2016

 
Фен-хуан потрібно вільний простір, щоб безперешкодно підніматися в небо, видивлятись у далеченні небезпеки та дізнаватися про новини. Ця властивість може пробудити у людини інтуїцію, зробити її поінформованою та завбачливою.
 
Фен-хуан символізує тепло сонця, літа та вогню. Тому в якості талісмана вона підштовхує людину до активних дій і сприяє зачаттю дитини.
 
Китайці переважно встановлюють талісмани у вигляді картин, підносів, декоративних тарілок, фігурок із зображенням Фен-хуан у південній частині житла.
 
 

Талисман 2016


 
У середні віки в Китаї птиця Фен-хуан була символом подружньої вірності та безтурботності. Саме тому її зображення часто використовували при оформленні весільної атрибутики та вбрання молодят, бо вона уособлювала наречену й імператрицю.
 
Образ Китайського Фенікса часто використовується у даосизмі, де описується, як по небу літають святі на птиці Фен-хуан.
 
 

Талисман 2016


 
Протягом століть вважалося, якщо жінка бачить уві сні Фен-хуан, то вона народить сина, який підкорить світ.
 
Гніздо Фен-хуан вважається знаком безтурботності та процвітання країни, бо птиця обов'язково повинна відвідати своє гніздо та принести щастя народу. Тому в китайській поезії часто присутній образ гнізда Фен-хуан. Відсутність же гнізда в поезії є символом біди та розладу.
 
 

Талисман 2016


 
Однак талісман з символом одного птаха Фен-хуан не настільки ефективний, оскільки не врівноважується амулетом (оберегом). В якості амулета застосовують символи Дракона, Тигра та Черепахи.
 
Найбільш поширений союз Фен-хуан з Драконом, бо це - найбільш плідний союз (Фен Хуан - дружина Дракона). Їх спільне зображення використовували для вигнання злих духів на тильній стороні магічних дзеркал.
 
 

Талисман 2016


 
Союз Фен-хуан з Черепахою використовували чиновники для того, що б дотримуватися встановленого порядку та виконувати належні заходи відповідно до сезону року, тобто дотримуватись календаря.
 
Союз Фен-хуан з Тигром стимулює людину до відважних дій, на які йому нелегко зважитись.
 
 
 

Амулеты и талисманы для знаков Зодиака на 2017


 
автор: Довбня Наталия Андреевна
специально для dna.com.ua