Рік Кабана

Рік Земляної Жовтої Свині-Кабана

Рік Земляної Жовтої Свині-Кабана

 
Свиня - остання тварина 12-річного циклу китайської астрології. Свиня позначає листопад і символізує осінь. Це іньский знак. Роки Свині припадають на наступні дати:
 
- З 30 січня 1911 року по 17 лютого 1912 року, Стихія Металу;
 
- З 16 лютого 1923 року по 4 лютого 1924 року, Стихія Води;
 
- З 4 лютого 1935 року по 23 січня 1936 року, Стихія Дерева;
 
- З 22 січня 1947 року по 9 лютого 1948 року, Стихія Вогню;
 
- З 8 лютого 1959 року по 27 січня 1960 року, Стихія Землі;
 
- З 27 січня 1971 року по 15 січня 1972 року, Стихія Металу;
 
- З 13 лютого 1983 року по 1 лютого 1984 року, Стихія Води;
 
- З 31 січня 1995 року по 18 лютого 1996 року, Стихія Дерева;
 
- З 18 лютого 2007 року по 6 лютого 2008 року, Стихія Вогню;
 
- З 5 лютого 2019 року по 24 січня 2020 року, Стихія Землі.
 
За легендою, Свиня прийшла останньою на святкування Китайського Нового року. Тому Рік Свині завершує 12-річний цикл східного гороскопу.
 
Китайська астрологія вважає, що роки Свині - мирні та багаті. У бізнесі буде багато можливостей, високі доходи; торгівля процвітатиме. Це щасливі роки для активних людей.
 
Суспільне життя у ці роки вирує. Вечірки та свята здаються важливіше, ніж робота. Марнотратство може привести до фінансових проблем.
 
У людей у рік Свині проявляється бажання зняти з себе напругу, викликану боротьбою і протистоянням інтересів у попередньому році Собаки. Тому люди намагаються вести веселе та безтурботне життя.
 
У результаті у багатьох людей виробляється поверхневе бачення світу. Прості люди втрачають інтерес до політики, державного життя та навіть власної кар'єри. Вони шукають, де легше можна заробити гроші, і де краще платять. Тому у цьому році активізується міграція висококваліфікованих робітників разом з родинами за кордон.
 
Разом з тим, у рік Свині будуть спостерігатися ще й тенденції року Кабана. Тому населення України поділиться на дві категорії - одній категорії буде підходити прогноз для року Свині, інший - прогноз для року Кабана.
 
Рік Кабана сприяє появі на політичній арені хоробрих, сильних, вольових, передбачливих і разом з тим упертих особистостей. Для них існує тільки прямий шлях, вони не визнають відступу. Вони важко сходяться з людьми, але своїм друзям вірні до кінця життя.
 
Які б складні проблеми перед ними не вставали, вони не складають зброї, не відступають від ідеї. Тому в цьому році виникнуть конфлікти, які посилять протистояння, які виникли у попередньому році Собаки.
 
Для європейських народів символічне значення має кабан, а не домашня тварина - свиня. Тому європейська інтерпретація цього року дещо відрізняється від східної. Та й в східних країнах цей рік частіше називають роком Кабана, бо кабан у них цінується вище свині.
 
Рік Земляної Жовтої Свині-Кабана

Рік Кабана Вепра  

 
У різних країнах голова кабана символізує здоров'я та оберігає від небезпеки; може принести достаток та успіх у майбутньому році.    Священний вогонь називався "вепр лісів".
 
Кабан уособлює духовну і світську владу цього світу.
 
Вся Північна Європа і кельти вважають кабана символом самовідданої хоробрості, вепр - загальноприйнятий символ воїнів.
 
У кельтів, крім того, кабан символізує духовну владу і служить жертвопринесенням (його м'ясо їли під час ритуалів і клали у могили на трупи).
 
Друїди називали себе "кабанами", ототожнювали з лісовим окультним знанням.
 
Шоломи шведських воїнів "Кабанів" мали захисний символізм.
 
У скандинавів і тевтонців вепр символізує родючість і врожай. Він асоціюється з богами влади, битв і родючості - такими як тевтонський бог Вотан, скандинавські боги - Один, Фрейр і Фрейя, які скакали на кабанах.
 
Шоломи та маски кабанів передавали воїнів під захист цих богів. Золоті щетинки кабана Фрей (по імені Гуллібурстін) - це промені Сонця.
 
У народів Сибіру кабан уособлює хоробрість, завзятість, завоювання, всі військові доблесті.
 
В Індії кабана шанують, оскільки бог Вішну, під ім'ям Вараха, втілився в кабана, стрибнув у водний потік і підняв на ікла Землю, захоплену демонами. Тим самим він врятував Землю від вод хаосу.
 
Вепр також уособлює Ваджраврахі - богиню розквіту і Царицю Небес, джерело життя та родючості.
 
Кабан вважається священним і в інших місцях. В Ірані кабан - це символ Сонця.
 
У Китаї кабан символізує багатства лісів; білий кабан вважається місячним.
 
В Японії білий вепр символізує Місяць, і тому на нього не можна полювати. Крім того, кабан уособлює хоробрість й інші військові доблесті, ототожнюється з японським богом війни Хатіманом (обожненим правителем).
 
Англійський король Річард III вибрав білого кабана для свого нагрудного знака, бо на коронацію в 1483 році було замовлено 13 тисяч таких знаків, і за це вороги називали його "кабаном". Після розгрому Річарда на полі бою 22 серпня 1485 року власники готелів змінили на своїх вивісках білого кабана на синього - з герба його ворога, графа Оксфордського. Голова кабана популярний знак на вивісках пабів, символізує життєву силу.
 
У дохристиянської Київської Русі щелепи кабана (не вепра - дикого кабана) кріпили на священний дуб, що символізувало священну війну, яку русичі вели проти ворогів та нечистої сили.
 
Вочевидь, щелепи кабана для русичів означали, що вони не миряться зі злом, а відразу його атакують подібно до того, як це робить кабан, коли зустрічає супротивника.
 
 
автор: Довбня Наталія Андріївна
спеціально для dna.com.ua